Міленко Єрґович. Рута Танненбаум

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_8

17/50

Це історія нетривалого, але яскравого життя молодої дівчини єврейського походження Рути Танненбаум, яка мешкала у Загребі (Югославія) разом із батьками на початку Другої світової війни. Прототипом Рути стала Лея Дойч, талановита дівчина, убита під час Холокосту.

У романі детально прописується сім’я Рути: її дід Авраам Зінґер, який мав власну крамницю товарів, але з роками вона приносила все менше прибутку, і згодом він її продав, намагаючись на виручені кошти відіслати Руту з батьками до Америки в пошуках кращої долі та аби уникнути переслідувань євреїв; батько Соломон Танненбаум, який тривалий час вів подвійне життя й інколи брав участь у розбійних нападах; мати Івка Танненбаум, колись перша красуня, яка в усьому потурала улюбленій доньці. Окрім того, на формування Рути як особистості вплинули її сусіди – Радо і Амалія Морінь, які втратили власного сина, тому Амалія, котру всі вважала божевільною, усе своє кохання і материнське піклування віддавала Руті.

Сама Рута виросла трохи розбещеною і зарозумілою дівчиною, але, без сумніву, вона була талановитою. Якось Амалія ще маленьку Руту відвела до театру, і дівчина закохалася в нього і змогла стати надзвичайно популярною, їздити на гастролі. Навіть у свій останній шлях Рута йшла, немов граючи роль, уявляючи себе нью-йоркською актрисою Бетті Блумберг. Але ані яскравий талант, ані відомість не змогли вберегти Руту та її сім’ю від  фатальної долі багатьох євреїв під час Другої світової війни.

Книга атмосферна, надзвичайно тонко і влучно передає ті настрої і середовище, які панували в Загребі. Оповідь ведеться повільно, немов занурюючи в атмосферу довоєнного міста.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018,Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.