Мелінда Надь Абоньї. Голуби злітають

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_37

42/50

У цьому романі розкривається життя родини Кочишів, угорськомовної меншини невеличкого югославського містечка Воєводини, молоде покоління якої переїжджає жити до Швейцарії. Як і в будь-яких емігрантів, їхнє життя в новій країні було нелегким: вони багато і сумлінно працювали, аби забезпечити своє існування і майбутнє двох дочок Номі та Ілді. Згодом їм пощастило, і вони стали власниками невеличкої кав’ярні, що перетворилася на сімейний бізнес. Однак Кочиші завжди підтримували міцний зв’язок із родичами і друзями Батьківщини і тяжко переживали всі особисті і державні негаразди.

У цій книзі надзвичайно тепло описуються родинні і національні традиції: приготування страв, святкування важливих подій (день народження, весілля) тощо, а також прагнення їх збереження. Діти в родині Кочишів з безмежною любов’ю і повагою ставляться до дорослого покоління: вони полюбляють слухати розповіді їхньої бабусі про її молодість і кохання, про дитинство й молоді роки їхніх батьків; вони піклуються про старших і дослухаються до них. Водночас Кочиші з болем у серці переживають воєнні події на Балканах і участь у них їхніх родичів і друзів, «…щоб живі не вмирали завчасно».

Загалом, книжка вийшла спокійна, заколисуюча, мрійлива. У ній багато описів дрібничок і деталей із сімейного життя, дівчачого кохання-зітхання, спогадів минулого, але вони не затяжні і створюють особливу атмосферу сімейного затишку і злагоди.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018,Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.