Поллак

Мартін Поллак. Цісар Америки. Велика втеча з Галичини

#ФабулаКнигоманія2018  #FabulaBookMap_2

10/50

Ця книга – історичне дослідження, у якому розкриваються особливості життя галичан наприкінці ХІХ ст. – на початку ХХ ст.

Положення більшості галичан, які проживали в сільській місцевості, було досить важким, і надії на краще не було, тому багато хто прагнув поїхати в інші міста або країни в пошуках нового життя. Для багатьох галичан омріяною країною була Америка, але активно від’їжджали галичани і до Канади, Бразилії та Росії. Цим бажання виїхати з країни закордон уміло користувалися дільці-підприємці, які заробляли статки на обмані простих і безграмотних селян, відбираючи в них останні гроші (буцімто на квитки, проживання і харчування, хабарі поліції), відправляючи їх у рабство або продаючи в будинки. Деякі галичани все-таки добиралися до такої бажаної Америки, але і там життя не здавалося раєм, адже вони вимушені були дуже тяжко працювати. Згодом дехто з галичан перевозив до Америки або Канади свої сім’ї і навіть досягав успіху, але більшість з них залишалися бідними, гинули від інфекційних хвороб, природних катаклізмів, виробничих травм або поверталися до Батьківщини.

Що дійсно вражає – так це факт, що з моменту подій, що описуються у книзі минуло майже 130 років, а більшість соціальних проблем зараз такі ж самі: корумпованість посадовців і поліцейських, значне безробіття, бездіяльність влади в розв’язанні соціальних проблем, байдуже ставлення до людських проблем, соціальне сирітство і безвідповідальність батьків відносно виховання і піклування за своїми дітьми тощо. Мало що змінилося з тих пір, на жаль.

Книга буде до вподоби шанувальникам історії.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.