Майя та її мами

“Майя та її мами” – одна з найскандальніших книг цієї осені і цього року. Багато вже напевно чули, що за декілька днів до початку “Форуму видавців” 2017 року у Львові було дуже багато скарг про скасування презентації цієї книги.
Я вирішила прочитати сама цю книгу та скласти власне враження про неї, не опираючись на думку інших.
Що можу сказати? Книгу варто прочитати, бо вона розповідає про типи сімей, які можуть зустрітись у будь-якому місті чи селі. А також, що є важливим, вчить дітей правильно толерантно реагувати на тих, хто відрізняється від них.
Книжка розповідає про дівчинку Майю, яка вчиться у четвертому класі разом зі сімнадцятьома учнями. Усі діти різні, у них свої особливі сім’ї (наприклад, розлучені батьки чи батьки, які були змушені зробити штучне запліднення; діти-сироти чи з неповних сімей; ті, які мають великий рід чи маленьку родину), але головне для всіх них це любов та повага у сім’ї.
Вчителька учнів, пані Юля, пояснює дітям, що відмінності між ними роблять їх особливими, а не гіршими чи кращими, відмінності повинні сприйматись з повагою, а не насмішками та глузуванням.
Мені сподобалось, що у книжці є багато запитань до читачів, що допомагає налагодити зв’язок не тільки з книгою, а й з батьками, котрі захочуть прочитати її зі сином або донькою.
Звичайно ж, що багато людей скаже, що не варто говорити про такі речі з дітьми або обмеження на книзі +6 є занизьким, але, на мою думку, діти все одно про все дізнаються рано, враховуючи теперішні можливості до доступу різноманітної інформації. То нехай краще батьки все пояснять дітям, ніж діти самі все дізнаються “на вулиці”. До того ж книга не розповідає про щось заборонене, а лише про те, що сім’я, яка складається з мами, тата і дитини не є єдиним варіантом, але це не означає, що діти з таких сімей заслуговують менше любові чи поваги.

 

majya

 

#ФабулаКнигоманія2017
#ФабулаКнигоманія2017_37

 

37. Книга написана від першої особи – #ФабулаКнигоманія2017_37

Posted in Блоги,Книгоманія2017 and tagged ,.