Люсі-Мод Монтгомері. Енн із Ейвонлі

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_20

13/50

Це друга історія із циклу книжок про життя дівчини Енн Ширлі, яка волею судьби опинилася в невеличкому містечку Ейвонлі, що на острові Принца Едварда. У цій книзі розповідається про два роки вчителювання Енн у рідній школі в Ейвонлі після закінчення нею вчительської семінарії.

І хоча із подій першої книги (її сюжет охоплює життя Енн від 11 до 15 років) пройшов уже рік, і Енн подорослішала, вона все одно залишається відкритою і щирою дівчиною з великою уявою і нестримною фантазією. Але зараз вона вже прагне бути більш стриманою і розсудливою, адже як вчителька повинна подавати приклад для наслідування своїм учням.

Спочатку Енн дуже переживає, як сприймуть її діти у класі, але своєю добротою та уважністю вона завойовує їхні серця (хоча один раз вона все-таки відлупцювала зарозумілого бешкетника, але дуже шкодувала про цей вчинок). Також у житті Енн та Марілли, жінки, яка у свій час надала Енн притулок, з’явилися шестирічні двійнята Деві та Дора, далекі племінники Марілли, які прибавили клопоту жінкам, але, у свою чергу, надали простір Енн для виявлення її виховательського потенціалу.

Як і раніше, Енн надзвичайно допитлива, їй усе цікаво, і завдяки цьому Енн змогла примирити колишніх закоханих, зацікавити усіх мешканців Ейнволі ідеєю покращення їхнього містечка, захопити двійнят навчанням і корисною працею і привнести оптимізм у життя багатьох мешканців Ейнволі.

Історія захоплива, спокійна, мрійлива, у ній є кумедні моменти (наприклад, коли Енн продала не свою корову). Але те, що приваблює насправді, – це нестримний оптимізм і життєрадісність головної героїні. Вона ніколи не впадає у розпач, і навіть якщо страждає від своєї невгамовної енергії, Енн учиться на своїх помилках і намагається виправитися. Вона – приклад активної, свідомої і розсудливої (інколи трохи наївної) молодої жінки, яка, змінюючи себе, здатна змінити світ навколо.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018,Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.