Леена Легтолайнен. Мідне серце

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_39

28/50

Ця книга – детективна історія, події якої розгортаються в невеличкому фінському місті Арпікюля.

Маріа Калліо, юрист за освітою, тимчасово стає ленсманом (начальник поліцейського відділку в сільській місцевості Фінляндії) у рідному містечку Арпікуля. Там Маріа не лише поринає у згадки минулого, зустрічається з колишнім коханням і налагоджує стосунки зі своєю сім’єю, але й зіштовхується з двома продуманими вбивствами, що змушують її відкривати для себе заново знайомих їй людей, розкривати їхні таємниці і навіть інакше поглянути на її ж родичів.

Не зважаючи на те, що я полюбляю детективи і сама книжка не дуже велика, вона читалася довго і нудно. По-перше, дуже багато подробиць, які нічого на значать для основного сюжету. По-друге, Маріа більшість часу не робила нічого, аби «докопатися» до правди, і дізналася її лише тому, що їй подзвонив підозрюваний і запропонував зустрітися (це немов є загадка у творі, але відповідь на неї подається вже готовою, навіть не треба докладати зусиль, аби її відгадати). Відповідно, сама «родзинка» детективу зникає, адже розслідування займає дуже мало часу і місця у творі. По-третє, переклад у книзі нелегкий, не йде плавно, і навіть перечитавши речення, не завжди розумієш їхній зміст. І це дивно, адже, почитавши в інтернеті про авторку, дізнаєшся, що її визнано майстром детективів.

І ще цікавинка – майже в кожній сцені фігурує фінська сауна: герої або вже там сидять, або йдуть туди, або домовляються, як це будуть робити згодом.

Отже, це посередній детектив, у якому навіть думати не треба – просто читаєш перелік подій, а в кінці злодій сам все розповідає.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.