Крадійка книжок

“Крадійка книжок” – особлива тим, що оповідь веде не головна героїня або головний герой, а сама Смерть. Вона знайомиться з маленькою дівчинкою у потягу, коли приходить за її молодшим братиком, і зацікавлюється злодюжкою, яка вкрала свою першу книгу. Книги у цій історії відіграють важливу роль, адже кожна з них пов’язана з переломним моментом головної героїні: смерть дорогої людини, нова прийомна сім’я, єврей, який переховувався у підвалі її дому… Все це не просто книги, це спогади, емоції, підтримка для цієї маленької дівчинки.

Події книги розгортаються під час Другої світової війни і автор яскраво зображає німців, представників країни-агресора, і пояснює та показує читачеві, що не всі хотіли війни, не всі хотіли смерті іншим націям. Вони намагались жити так, як їм позволяла совість, хоча часто мусили йти наперекір своєму сумлінню. Бо то був час, коли часто потрібно було робити вибір навіть не між своїми та чужими, а між наріднішими: наприклад, батько чи син піде, щоб загинутии на війні.

Ця книга цікава як художній твір, але важка морально, коли розумієш, що не персонажі, а реальні люди були змушені робити жахливі речі, люди помирали за ніщо, кругом були скорбота, біль втрати та жах, що все це не сон, а страшна реальність. Так, в книзі персонажі вигадані, так й не знаю чи мали вони реальні прототипи, але події, що описуються були, хоч не такі, але схожі, і навіть гірші…

У цій книзі є все: любов, страждання, вірність, чесність, доброта та справжня дружба, а також Історія, яку не можна забувати, щоб не дати схожому статися ще раз.

 

48. Книга, в якій головний герой — жінка – #ФабулаКнигоманія2017_48

#ФабулаКнигоманія2017
#ФабулаКнигоманія2017_48

Posted in Блоги, Книгоманія2017 and tagged , .