Концентрована безвихідь

38/52 Книга, якій понад сто років – #ФабулаКнигоманія2017_9

Джеймс Джойс «Дублінці»

«Дублінці» Джеймса Джойса вперше побачили світ 1914 року. У 2002-2006 роках журнал «Всесвіт» публікував переклади українською окремих оповідань з цієї збірки, але всі 15 оповідань під одною обкладинкою, як повноцінна книжка, вийшли українською мовою лише цьогоріч, у 2017-му.

Читати таку класику мені завжди було трохи складніше, ніж сучасну літературу, і не так цікаво. «Дублінці» не стали винятком – вони тягучі і монотонні, доволі депресивні. Книга піднімає серйозні суспільно-політичні теми, а тому читається нелегко, і до того ж – повільно. Лейтмотивом, що об’єднує всі оповідання у збірку, є національне питання Ірландії – ірландців як нації, ірландської мови, автономії у складі Великобританії, а також духовної ідентичності ірландців.

Якась така важка безвихідь накрила цей народ на початку ХХ ст., що вона навіть проникла у всі сфери їхнього життя і важким тягарем лягла на їхні плечі. Навіть у буденних справах та побуті дублінців – мешканців серця Ірландії – можна простежити її слід. Джойс показує це шляхом прискіпливого відображення емоцій та переживань кожного героя, які разом і складають мозаїку Дубліна, а заодно – і всієї Ірландії початку минулого століття.

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_9 #іринастахурська

 

Дякую.

З повагою,

Ірина Стахурська

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.