З непокритою головою

#ФабулаКнигоманія2017_35 #ФабулаКнигоманія2017

16 авторок – 16 голосів – 16 різних світів.
Ця книжка увібрала в себе новели написані різними голосами і у різний час, і під мистецьким покровом обкладинки, поруч, вони зазвучали по-новому.
Важить і те, що твори зібрані у книжку самі по собі потужні та голосні, і коли відкриваєш книжку стрічаєш таке багатоголосся жіночої душі, жіночого бачення і чуттєвості, що підряд, одне за одним, оповідання читати важко.
Дочитавши один твір, я відкладала книжку і переживлювала його, перепроживала у собі.
Хороший підбір творів і хороша тональність вразили неймовірно.
Прочитала книжку, вернула на полицю, а десь у мені струменів по ній відголос і безліч знаків питань, які народжувались від прочитаних-переспівпрожитих художніх образів миттєвостей епохи.
Життєво-правдиві та експресивні новели сплелися у потік якоїсь неймовірно творчої емоції, стихійної і невловимої для слова.
Про те, чого не вимовиш словами (с).
Як звикли ми все пояснювати і втискати у якісь одновимірні чи й складнопідрядні речення.
Але емоція, енергія закладена між цими рядками, ніби магія перетікає від слова до слова, від сторінки до сторінки, будуючи сто іпостасей однієї жінки, жінки, яка говорить, жінки, яка має голос.
Хороша проза, проза, яка не підводить підсумки, не пропонує шустизначних мудростей, а підводить до своїх висновків та рефлексій характером оповіді, довірливістю.
__Щодо конкретики то до книжки ввійшли твори: Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Чайки Дніпрової, Грицька Григоренка, Уляни Кравченко,Наталі Романович-Ткаченко, Катрі Гриневичевої, Ірини Вільде, Ніни Бічуї, Любові Пономаренко, Марії Матіос, Євгенії Кононенко, Галини Пагутяк, Людмили Таран, Оксани Забужко та Оксани Луцишиної.
Якщо вам подобається потужна і чуттєва проза, то ця книжка для вас – від обкладинки і до останньої крапки.

Опубліковано у Книгоманія2017.