Ренсом Ріґґз. Дім дивних дітей. 

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_50

ІІ. Місто порожніх. Втеча з дому дивних дітей.
ІІІ. Бібліотека душ. Немає виходу з дому дивних дітей.

Відсилаючись до назви книжок (трилогії) напишу свій дивний відгук.

Мені дуже і дуже сподобались ці книжки. А оскільки їхнє прочитання відбувалось паралельно із боротьбою з простудними захворюваннями, то я повернулась з ними на багато років назад. У той вік, в якому віриш у чудо. В якому є місце співчуттю, в якому можна не думати про завтра і про час, коли треба лягати спати.
Книжки відповідають зазначеному віковому цензу – книжка для підлітків, і написана відповідною мовою.

Це химерні роман(и) американського письменника Ренсома Ріґґза про хлопця Джейкоба та історії його дідуся, які виявляються аж ніяк не вигаданими, а найсправжніськими. Хлопець, за порадою психіатра відправляється на руїни дитячого будинку, про який розповідав дідусь. І там, в зруйнованому будинку (у який під час Другої світової влучила бомба) він зустрічає дивних дітей, там і розпочинаються його дивні пригоди.

Начитавшись давно відгуків, а там писали, що це намагання написати Гаррі Потера, я чекала інше чтиво, але прочитавши перших 100 сторінок я про це забула. Забула про порівняння, про відгуки, про контроль думок. Я співчувала і не відчувала часу.

Книжка поглинула мене в свій вигаданий світ без останку.
Не можу сказати, що так вплинуло на мене: температура, розчуленість, чи очікування чуда, але мені сподобалось у цій трилогії все: іронія і мова оповіді, оформлення, обкладинка, фотографії (вони справжні, і мають свої історії), кольорова гама, оздоблення книжок, переклад.

Через цю трилогію я відставила на місяць Делловей, а от через день ці книжки займуть свій відділ дитячої полички.

До речі, схоже враження на мене справив Чарівник Оз. Ця грань, яку переступає головний герой, потрапляючи в вигаданий світ, нагадала мені чомусь саме ту історію.
Бо в тому ж Потері мені ця межа не така правдоподібна.
Коли прочитаю Потера (бо поки прочитала аж 2 книжки і подивилась всі фільми), то напишу про це детальніше. Оці розбіжності. І про межу правдоподібності.
Але Поттер у процесі тому поки що про дивних.

В цих книжках є цікаві історії, цікаві персонажі, чудовиська, символізм, трішки романтизму і моралі, і ритм. Що мене вразило, коли я тільки почала читати – це ритм оповіді.

Він втягує, вбирає в себе.

Рекомендую.

Опубліковано у Книгоманія2017.