Привіт, це Чарлі! Або переваги сором’язливих. С.Чбоскі

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_24

Цю книжку часто порівнюють із «Ловцем у житі», хоча мені здається, що особливої подібності у них нема. Окрім, звісно, самої ідеї написання книги, і віку головних героїв.
Книжка розповідає про 15-річного непопулярного підлітка і його пізнання світу.
У його сім’ї неприйнято обговорювати які-небудь проблеми відверто, тому хлопець живе за моделлю «зображання» традиційного підлітка. І для того, щоб йому було кому довіритись він починає писати листи вигаданому адресату.
У своїх листах він розповідає про свої відкриття і потрясіння, сумніви і закоханості, знайомство з алкоголем, наркотиками, перший досвід закоханості.
Розповідь розпочинається із переживання Чарлі втрати його друга, який закінчиві життя самогубством, і подалі книжка натякає, що його емоційна нестабільність бере свій початок у цій втраті. Але майже наприкінці історії виявиться, що все насправді не так, і наулюбленіша, найближча людина хлопцеві завдає йому найглибшої травми.
Книгу вважають (зачислили) до скандальних, хоча сам персонаж доволі мирний хлопець, любить читати книжки, боїться образити близьких і демонструє далеко не дитячу відданість.
А щодо згадок у книжці наркотиків, геїв і сексу, то ж посмію зауважити «нервовим» читачам – у житті вони також є, чого ж їх не може бути в книжці. Такі реалії.
Найскандальніше, що там знайдете – таємниця, яка буде розкрита наприкінці книжки.
Також у книжці згадується багато хороших книг і непоганої музики.
Книга рекомендована підліткам, але і для дорослих там є немало простих істин. Бо ж, знаєте, життя не таке просте як здається, воно куди простіше.

Книголюб-оглядач Олеся Венгринович

Опубліковано у Книгоманія2017.