Паризький архітектор

IMG_0455Чарльз Белфор “Паризький архітектор”

Завжди любила дізнаватися нові факти про порятунок євреїв під час Другої світової війни. Це як своєрідне підтвердження можливості чуда, як відчайдушне прохання: ну будь ласка, нехай хоча б хтось виживе, за що стільки бід на голову цьому нещасному народові?
У “Паризькому архітекторі” якраз йдеться про те, як за допомогою хитромудрих схованок, облаштованих в будинках і квартирах, вдалося врятувати від неминучої страти людей, чия вина лише в тому, що вони були народжені євреями. Колись схоже вже відбувалося – в Англії, за часів Єлизавети І. Тоді переслідували католицизм і знищували усіх священників, які наважувалися проводити богослужіння. Але католики все ж збиралися в приватних помешканнях, де, на випадок облави, для них були облаштовані схованки – так звані “нори”. Чарльз Белфор, автор “Паризького архітектора”, сам архітектор за освітою, взяв цей історичний факт за основу свого твору, але переніс дію у Францію періоду Другої світової війни.
Книга читається легко, тримає читача в постійній напрузі. Респект “Фабулі” – хороший переклад, гарне оформлення, окреме спасибі за ляссе.
Роман однозначно рекомендую до прочитання – він нагадує про те, що слід залишатися людяним навіть в найскладніших ситуаціях, що важливо дбати про тих, хто потрапив у біду, адже рятуючи чиєсь життя, і сам стаєш справжньою людиною.
Крім того,The New York Times не назвав би бестселером поганий твір))).

Тому ставлю його під пунктом 22 – Книга з переліку бестселерів The New York Times

Опубліковано у Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.