“Монах” Борис Севастьянов

#ФабулаКнигоманія2017_40 #ФабулаКнигоманія2017

Поки я наполегливо шукала книгу про трьох друзів, та так, щоби не повторитись за іншими учасниками челенджу, якось коханий з відрядження привіз книгу, яку його товариш забув у машині.
Я майже нічого не знала про автора до прочитання книжки, хіба те, що він класний композитор, і має пісні про АТО.
Але якось увечері, коли мій мозок наполегливо відбивався від слідкування власному лонг-ріду я взяла цю книжку і вже не відклала поки не перегорнула останньої сторінки.
Автори передмов відмічають, що твір неідеальний щодо літературних критеріїв, але окрім коректорських недоглядів я не знайшла там особливих порушень структури оповіді, і напевне перед усім тому, що в автора є про що розповісти.
Це така книжка, яка нагадує, що можна мати стиль, розтікатись думкою по мистецько закручених сюжетах, а можна на основі власних переживань та спостережень створити читабельну, потужну і емоційно-відверту повість.
Поки я читала цю книжку у мене відбувалося тисячі впізнавань, я впізнавала тіні моїх знайомих та їхніх трагедій, образи понівечених доль і безнадії.
Отже, історія: Троє друзів пішли служити в АТО, один демобілізувався раніше, другий загинув, а третій повертається додому. Але вдома його ніхто не чекає.
Життя “після” війни і після важкої втрати яке воно?
Чим зустріне Олексія Харків?
Які новини розкаже друг, який демобілізувався раніше?
Що стається із АТОшниками, які відслужили?
Все це, а ще про псевдо патріотизм, про біль, про самотність, про дружбу, про псевдо щирість та моральний вибір у цій невеличкій книжечці на 111 сторінок.
Я не знаю чи з’явиться ця книжка в топах книжок про війну, але мені б дуже хотілося, щоб її прочитало якомога більше людей, бо ця книжка має у своїй основі багато виболеної правди та щирості.
Рекомендую до прочитання всім. І тим, хто включений у війну на Сході, і тим, хто до цього часу вважає що це його не стосується. Бо на сторінках цієї книжки проступає правда війни, про яку варто знати і пам’ятати кожному, хто вважає себе громадяном цієї держави.

Опубліковано у Книгоманія2017.