Льюїс Керрол. Аліса в країні див

#ФабулаКнигоманія2017_13 #ФабулаКнигоманія2017

Прочиталась ця книжка легко і цікаво, із максимальною включеністю, а от писати про неї я ніяк не могла зібратись.
Так сталось, що я точно пам’ятаю цю книжку у шкільній програмі, але образи, що залишились були такими млявими і неживими, що я вирішила оживити їх.
Перше, що я зауважила, що Аліса зовсім і не дитяча книжка, а така собі складнопідрядна іронічна вигадка для гімнастики мозку.
Ця книжка може бути гарним прикладом того, як логіка і граматика (граматичні норми викладу тексту) можуть вступати у конфлікт, тому що, особливо у віршах цитованих Алісою і пісеньках деякі художні образи за логікою викладу втрачали логіку сенсу і виглядали безглуздим безглуздям.
Поруч з тим, ця книжечка є цікавою ілюстрацією до математичної логіки.
Загалом увесь твір (казковий) виглядає як цілковита маячня.
А кажуть, що художня фантастика (!). =)
Так-так, це твір у якому поруч із вигадкою багато абсолютно впізнаваних і життєвих образів, як наприклад, істерична Королева або Герцогиня, а потім знову це казка, а потім сатира, а потім.
Ну і хіба не зустрінеш таких навіжених у житті?
Власне, усе прочитання книжки створювало мені такий собі монтаж атракціонів – казка-казка-пародія на реальність (чула що це висміяні образи противників математичних теорій) – флешбеки снів (окремі епізоди цілком були схожі на сни) дитячих страшилок, коли те, що ти вчиш ти раптом не можеш згадати ні слова і несеш щось несусвітнє…
Мушу зазначити, що цього разу я читала твір з особливою насолодою, через десяток років він мені видався більш суттєвим і значущим, ніж у шкільні роки).
Ну що ж, Льюїсе Керрол, у Вас вийшла розкішна казочка для дітей, а також класна сатирична мізкокрутка для дорослих.
Рекомендую!… наполегливо

Опубліковано у Книгоманія2017.