Ловля форелі в Америці. Річард Бротіган

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_39

Частково, челенджі чудові тим, що до ваших рук може потрапити безліч книг, з якими ви ніколи б не зустрілись: рекомендованих книг або розшуканих. І це досвід.
Ловля форелі в Америці – метафоричний роман, який нагадує зшиту з клаптиків ковдру. Цей роман, антироман, неороман «змонтований» із уривків марень, снів, переживань, здогадок, вражень, спонук і дивакуватостей.
Насправді, це все варто було б мені знати до того як я почала читати книжку або тоді, коли намагалась ретельно склеювати, зліплювати, складати прочитане воєдино.
Цей роман відносять до «великих романів» 20 століття і він про Америку. Цього року книжці виповнилось 50 років.
Роман про простір, який поєднує у себе непоєднуване, і в ньому можна знайти багато «пізнаваних картин» буденності і непізнаваних, які (на думку критиків) просякнуті Америкою наскрізь. Мабуть, трохи не так. Всі теми буденні, пізнавані зрозумілі і крутяться довкола того, про що говорити не хочеться. Або ж крутяться довкола пасивності і боягузливості головного героя?
Ловля форелі – книжка-метафора, і якщо «Ловлю» замінити іншою назвою, то сенс суттєво не зміниться, хіба що срібний струмок як символ свободи, хіба що форель як ідея простоти чи наскрізна думка буде випадати. Чи не буде?
Кому рекомендувати? Книголюбам, яких цікавлять метафоричні ребуси і суспільні проблеми. І письменникам, яким цікаво чи можна написати книгу з допомогою рецептів, оголошень і… 😉
Читачів, яким подобаються романи про любов де все просто і зрозуміло книжка буде дратувати.

40/52 (58/2017)

Книголюб-оглядач Олеся Венгринович

Опубліковано у Книгоманія2017.