Інферно. Ден Браун

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_34
Мушу зізнатись, що ця книжка мене зачепила =)
Якщо, читаючи «Код да Вінчі» (а тоді я вивчала мистецтвознавство) я зверхньо коментувала цей твір, як недостатньо вивірений і т.д., і розповідала де у творі які неспівпадіння щодо артефактів та історії мистецтв, то, читаючи цю книжку я зрозуміла, що майже не пам’ятаю ні твору Данте, ані картини Ботічелі, по якій я, колись здавала екзамен.
Що відбувається з нашою пам’яттю, коли за якийсь десяток літ, те, що ми вистрілювали з ходу (у нас був дуже суворий викладач історії мистецтв із прізвищем, яке говорило саме за себе – Крикун 😉 ) раптом десь застрягає, змінює свою форму. Отже, читаючи цю книжку, я відчула укольчик совісті, бо усвідомила як нещадно я закинула свої знання, і скільки часу не оновлювала їх.
Але, давайте до книжки. Ця книжка Дена Брауна мені сподобалась більше вищезгаданого «Коду», і власне,нічого дивного, що вона стала бестселлером. Книга інформативна, сторінку за сторінкою автор наповнює, наживлює книгу новими деталями, поворотами і подіями.
А ще тримає читача в напруженні, а ще кидає всілякі натяки про те, що трапиться далі. Масу цікавих художніх прийомів, гачечків та інших начинок.
Якщо раптом якийсь скептик закине, що це не шедевр, то я мушу зізнатись, що про шедевральність я останнім часом все рідше маю однозначну думку про твір.
Але мене захопило те, як книжка зроблена.
Мені подобається, коли автор створює графік напруження, коли у творі немає купи зайвих деталей, які потім (відтворюючи в уяві) все одно нікуди не впхаєш.
Тоді ти читаєш не книгу, а 3D-твір для уяви.
Отже, Інферно потішило цікавими (нездоровими 😉 ) персонажами, і вже знайомим професором Ленгдоном, а ще мистецькими та інтелектуальними загадками, які кидають виклик уважному читачеві, великою кількістю розділів, а ще описами Флоренції, Венеції, Стамбула…
Та головне, що ця книга спонукала взяти ще Данте і Ботічелі, і гугл поряд і візуалізовувати книгу самотужки, з допомогою уяви, бо авторам фільму це не дуже вдалось.
Якщо вам цікаві інтелектуальні зловмисники, які прагнуть змінити (врятувати) світ, розумні герої, та осмислення мистецьких шедеврів, то ця книжка вам неодмінно сподобається.
І так. В огляді я трохи збиваю з толку, щоби уникнути спойлерів

Опубліковано у Книгоманія2017.