the-hobbit_03

Дж. Толкін “Хоббіт”

Колись я була впевнена, що фантастика і фентезі – один і той самий жанр. Тоді я не те щоб не читала, а навіть не дивилася «Володаря Перснів». Потроху все стає на свої місця: фільми давно переглянуті, а от читати Толкіна почала недавно. Пам’ятаю, саме з цього автора наша викладачка зарубіжної літератури рекомендувала починати знайомство зі світом фентезі.
«Хоббіт» стояв у нашій книжковій шафі десь зо 2 роки, а прочитаний був усього за 2 дні! Із величезним задоволенням. Як на мене, дивовижний роман (чи казка?). Хоч у творі використано традиційні фольклорні елементи та сюжети скандинавських міфів, вигадані персонажі здаються доволі реалістичними. Мені здалося, що герої Толкієна – герої доволі нетипові. Погляньмо хоча б на Більбо. Хоббіт любить добряче попоїсти та посидіти в теплі, й узагалі не надто гостинний. Наважившись на подорож, він частенько шкодує про це, сумнівається у собі, зі складних ситуацій виплутується не завдяки власній силі чи винахідливості, а завдяки удачі. Хоча час від часу кмітливість і гострий розум теж приходять йому на допомогу. Магів я також уявляла трохи іншими, ніж Гендальф. По суті, його магія – уміння пускати кольорові кільця диму, влаштовувати фаєр-шоу та домовлятися про допомогу з будь-якими створіннями, що стоять на боці світла. Та й гноми хочуть знищити дракона не тому, що він – зло, а через прагнення відібрати в нього скарб, який, до речі, туманить розум усім: і темним, і світлим силам.
Сподобалось, що сюжетні ходи майже ніколи не передбачиш наперед. Тут варто згадати і про те, що оповідач частенько дає читачам натяки (фрази типу «і скоро він у цьому переконався») або інтригує («згодом він дізнається, що відбувалося насправді»).
Як заведено, фінал у казки більш-менш щасливий (кажу так, бо мені шкода Торіна ). Історія пригод Більбо закінчилася, але ми знаємо, що його нащадків чекають не менш серйозні випробування. Звісно, і ця книга буде прочитана 😉
#ФабулаКнигоманія2017_4 #книга_яка_була_екранізована

Опубліковано у Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.