Карлос Кастанеда. Учение дона Хуана

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_29

41/50

К. Кастанеду я читала вперше (езотеріка не є серед моїх читацьких уподобань), хоча, звісно, багато про нього чула.

Отже, у цій книзі розкриваються деякі елементи знань, що дон Хуан, шаман із племені які, передавав автору, якого він взяв до себе учнем. Більшість знань у цій книзі зводиться до різних ритуалів, співання пісень, вивчення особливостей вирощування та застосування галюциногенних рослин (пейотль, дурман, гриби). У творі описується декілька випадків вживання приготовлених сумішей із цих рослин і відчуття автора під час та після вживання. Окрім того, дон Хуан розповідає про колдунів, які володіють чорною магією і вміють перевтілюватися у птахів, койотів, собак та інших тварин. Із такими колдунами був вимушений зіткнутися сам дон Хуан, а згодом – особисто автор (і саме цей епізод для мене виявився найбільш цікавим).

Привертають увагу також думки дона Хуана щодо формування людини знання. Зокрема, він описує чотирьох ворогів людини знання і шляхи їх подолання, зокрема: страх (треба не втікати і відступати, а намагатися набути впевненості); ясність (вона може засліпляти людину, тому треба вичікувати і ретельно зважувати все, перш ніж зробити крок); сила (вона перетворює людину на жорстоку і свавільну особистість, тому слід контролювати себе, не розслаблятися, обережно і сумлінно ставитися до того, чому навчився); старість (її неможливо перемогти, її можна лише відігнати, тому треба долати втомленість і бажання перепочити). Мені здається, ці перепони і шляхи їх подолання актуальні для будь-якого вчення і шляху розвитку.

Складно однозначно висловитися щодо вчення дона Хуана. Безумовно, у ньому є цікаві моменти, але, щоб розібратися, треба почитати й інші книжки К. Кастанеди.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.