Йоанна Ягелло. Зелені мартенси

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_30

18/50

Минулого року я вперше познайомилася із творчістю цієї польської письменниці, і її серія книг про життя Халіни Барської мені сподобалася. Від цієї книги чекала чогось подібного. Але вона виявилася не такою цікавою, мабуть, тому що сюжет не настільки захопливий, і більшість проблем, що мають головні герої, або не розв’язуються взагалі, або розв’язуються дивом, і зелені мартенси виявилися не дуже значимими в сюжеті.

У книзі розповідається про двох підлітків (Опту і Фелікса), яких цькують у школі, які мають проблеми у своїх сім’ях та прагнуть відшукати любов.

Авторка розкриває актуальні проблеми підлітків: перше кохання і побоювання, чи воно взаємне; цькування тих, хто не схожий на інших; намагання самореалізуватися, яке не завжди знаходить відгук і захват в оточуючих; несамовите бажання бути не гірше, ніж інші, мати «круті» коштовні речі; батьки-заробітчани, які не можуть приділити дітям достатньо уваги і часу, через що діти неймовірно страждають, а батьки почуваються винними або байдужими до дитячих проблем та відчуттів. Є навіть розмірковування про трудових мігрантів в Європі.

У цілому, книжка буде цікавою для підлітків, які прагнуть бути більш упевненими в собі, і дорослих, які бажають побачити їхні сім’ї очима дітей (усі події твору подаються від трьох осіб: Опти, Фелікса та його сестри Віки).

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018,Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.