Іван Багряний. Тигролови

Коли я ще вчилася у школі, «Тигролови» став моїм улюбленим твором з української літератури. На кінець 1990-х рр. цей твір тільки-но увійшов до шкільної програми, і навіть наша вчителька з української літератури не читала його, і в нас була одна книга на весь клас. Це був єдиний твір, наприкінці якого в мене в очах були сльози (хоча фінал щасливий). Згодом, я не раз згадувала цей твір, проте не було його перевидань, і лише наприкінці 2016 р. цей роман вийшов друком, і я купила цю книгу.

Роман був написаний в середині 1940-х рр. в Україні, проте до 1991 р. видавався лише за кордоном, оскільки був заборонений в СРСР через його політичну лінію сюжету – протистояння головного героя Григорія з майором НКВД. На мою думку, політичні лінія в романі – не головне, що є в романі. Для мене головним була особистість Григорія – людини сильної, розумної, вольової, людини, здатної вижити і вистояти в нелюдських умовах. За сюжетом Григорію вдається втекти з потягу, який перевозить ув’язнених, проте він опиняється в безкрайній тайзі, де дуже далеко до найближчої оселі. Григорій довго тиняється по лісу, харчується тим, що знайде (навіть знаходить запаси білки на зиму і краде їх, вибачаючись перед білкою). Нарешті, знесиленого і виснаженого, його знайшла і взяла до себе родина Сірків. Сірки виходили Григорія, брали із собою на полювання. Григорій закохався в Наталку, доньку Сірка, і вона відповіла йому взаємністю (на мій погляд, любовна лінія у творі навіть сильніша, ніж політична). Згодом, Наталка і Григорій, побоюючись арештів, вирішують втекти до Китаю.

Книга дуже сильна, увесь час тримає в напруженні. Тут яскраво показано, що все – в людських руках, не можна втрачати надію навіть у найскладніших ситуаціях. Роман закінчується на тому, що вірний пес Заливай кинувся наздоганяти свою господиню Наталку, яка вже перетнула кордон країни, і здається, що пес загине, але… «Але – сміливі завжди мають щастя».

10/50

#Заборонена книга

#ФабулаКнигоманія2017_26

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.