«Іди, вартового постав» Гарпер Лі

У 2015 році з‘явилася звістка про те, що готується до друку нова книга Гарпер Лі «Іди, вартового постав». До цього часу Лі вважали авторкою одного роману (зате якого!). Насправді, цей роман не другий, а перший — попередник «Убити пересмішника». Гарпер Лі відіслала його в 1957 році у кілька видавництв, але всюди отримала відмову. Один з видавців порадив їй використати один з описаних епізодів і створити на його основі новий твір. Так з‘явився роман «Вбити пересмішника», який вважається чи не найкращим в американській літературі ХХ століття.
Гарпер Лі не планувала після «Пересмішника» ще щось видавати, бо страшенно не любила публічність, крім того, за її словами, сказала вже все, що хотіла сказати. І коли з‘явилася звістка про «Іди, вартового постав», відбулося справжнє розслідування: звідки взявся рукопис, чи дійсно Гарпер Лі дала згоду на друк (бо на той час вона вже втратила слух і зір внаслідок інсультів), і чи має цей твір художню цінність.
Щодо останнього, то однозначно, «Іди, вартового постав» достатньо програє «Пересмішнику». Я думаю, тут зіграло роль те, що при написанні другого роману авторка врахувала всі недоліки попередньої спроби і мала вже  більш відточену майстерність.
«Іди, вартового постав», звісно, має цінність, але це зовсім не такий захопливий роман, як «Вбити пересмішника». Трохи шкода, що він був опублікований, адже, як на мене, розвіює чарівність попереднього твору. Головна героїня вже не захоплює, а скоріше дратує, розповідь містить забагато моралізаторства і сюжет далеко не такий цікавий.

п.24. Найскандальніша книга останніх років.

Опубліковано у Блоги,Книгоманія2017.