Вегетарианка

Хан Канг. Вегетаріанка

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_23

33/50

Книги східних письменників для мене завжди були малозрозумілими, читалися важко і викликали зовсім різні (навіть протилежні) емоції через значні національні відмінності й особливості психології людей Сходу. Із цією книгою було майже так само.

У романі мова йде про молоду жінку Джінг-хай, яка через нічні кошмари перестає їсти м’ясо. І це докорінно змінює її подальше життя і ставленні до неї з боку оточення, адже жодна людина поруч не розуміє Джінг-хай. І хоча дехто з родичів Джінг-хай зміг завдяки цій ситуації інакше поглянути на неї і глибоко всередині навіть відшукати мотиви її вчинків, згодом це призводить до катастрофічних наслідків.

Важко сказати напевне, що саме призвело до появи нічних кошмарів у Джінг-хай (автор натякає, що це могло бути наслідком психічної травми дитинства), як і важко зрозуміти, що відбувалося в її думках. Мене вразило й обурило ставлення оточення (особливо близьких родичів) Джінг-хай до її змін: вони не те, що навіть не спробували її зрозуміти, вони грубою силою змушували її змінити свої переконання (так немов лише вони знають, що насправді правильно, а думка, що не співпадає з їхньою, – стовідсотково хибна). У цій ситуації людині, яка відрізняється від інших і має своє світовідчуття, просто нема чого робити, адже суспільні стереотипи не дають можливості бути інакшим.

І хоча книга невелика і мова викладу легка, важко було зрозуміти психологію багатьох героїв роману.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.