Госсейни

Халед Госсейні. Ловець повітряних зміїв

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_28

32/50

Надзвичайна книжка, у якій розкривається життя афганського хлопця (а згодом – дорослого чоловіка) Аміра. Перші 18 років свого життя він прожив у Кабулі, у заможній родині, із батьком і слугами, але потім через політичні обставини вимушений разом із батьком бігти з країни (спочатку – до Пакистану, а потім – до США, де він знаходить свій другий дім).

Амір від природи був спокійним хлопцем, який знаходив віддушину в написанні власних творів і запусканні повітряних зміїв. Але Аміра оточували сильні чоловіки, готові до кінця відстоювати власні переконання (зокрема, його батько і друг-слуга Гассан). Амір був не такий. Протягом життя доля неодноразово випробовувала його хоробрість і силу, але він не наважувався ані сміливо висловити свої думки, ані захистити слабких. Від цього Амір безмежно страждав, намагався відсторонитися від тих, хто нагадував Аміру про його слабкість, а його життя перетворилося на доведення власної спроможності бути чоловіком. І доля надала йому таку можливість – виправдати себе, спокутувати свою вину перед Гассаном і довести, у першу чергу, собі, що він може витримати і перемогти сильного суперника, навіть сильнішого за нього самого.

Сильний твір із захопливим сюжетом та непередбачуваним розвитком подій. Автору вдалося реалістично і яскраво висвітлити життя Афганістану під різною владою, переживання Аміра свого боягузтва і брехні, а також наслідки, що настають за ті чи інші вчинки і переконання особистості.

Це мій перший, але, впевнена, не останній твір Х. Госсейні, адже в автора не можна не закохатися.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.