Борхес

Х. Л. Боргес, А. Б. Касарес

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_3

11/50

Головний герой книги – в’язень-детектив Ісидро Пароді, який був несправедливо звинувачений у вбивстві та ув’язнений більш, ніж на 20 років. Але Ісидро Пароді має від природи хист розв’язувати складі і заплутані справи, тому його поважають усі, і до нього у в’язницю приходять різні люди, які потребують допомоги, адже їх обвинувачують у скоєнні злочинів. Усього у книзі описано шість справ, що були розкриті Ісидро Пароді. Долі героїв різних злочинів переплетені, і вони зустрічаються у різних справах.

Усі проблеми, з якими звертаються до в’язня-детектива, непрості і пов’язані часто із заплутаними стосунками між людьми: зрадами, обманом і навіть несправжнім батьківством. Й Ісидро Пароді виводить все «на чисту воду».

Коли я починала читати книгу, то була готова до незрозумілостей у тексті, адже мені важко йдуть письменники-латиноси, сюжети їхніх історії та мотиви вчинків героїв мені важко усвідомити. Ця книжка виявилася більш-менш зрозумілою, але виклад деяких головоломок дона Ісидро Пароді я вимушена була читати кілька разів, адже сюжет деяких справ був дещо заплутаний і обтяжений подробицями. І ще мені не завжди було зрозуміло, на яких саме припущеннях й умовиводах головний герой робив висновки, які згодом підтверджувалися. Але оскільки це пародійний детектив, мабуть, не варто ставитися до цього серйозно.

Хоча було цікаво. Особливо сподобалася історія про сімейні стосунки батька і сина («Передбачення Санджакомо») – ось, де дійсно не знаєш, плакати з особистої трагедії чи сміятися з абсурдності ситуації. Книга, попри мої неприємні очікування, не виявилася нудною або незрозумілою.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.