Свобода третьего возраста

Гудрун Буркхард. Свобода «третьего возраста». Закономерности биографии в возрасте от 63 лет

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_9

5/50

Тема роботи з людьми похилого віку зараз досить актуальна. За останній час я декілька разів чула про міжнародні та всеукраїнські конференції, семінари і проекти, спрямовані на організацію освіти дорослих, у тому числі літніх людей. Їхня мета – дати цим людям «друге дихання», залучити їх до цікавих видів діяльності, показати суспільству, що ці люди не втрачені для нього.

Автор книги – бразилійка німецького походження – тривалий час займалася вивченням закономірностей біографій різних людей. У книзі характеризуються особливості розвитку людини, її зв’язок із планетарною еволюцією, визначаються особливості формування людини у віці 63+, розкриваються біографії людей з описом останніх днів перед смертю (до речі, тиждень перед смертю ототожнюється зі Страсним тижнем). Також наводяться цікаві думки і вірші відомих поетів про специфіку людського розвитку і портрети видатних митців, що зображують літніх людей.

Особисто для мене було цікаво дізнатися про те, як повторюються події в житті людини протягом усього її життя. Наприклад, вік 31 ½ роки розкривається своєрідною точкою симетрії, після якої в житті людини відбуваються події, немов симетричні тим, що мали місце раніше (так, вік 35 років дзеркально відображає вік 28 років, вік 42 роки симетричний до 21 року тощо), і, відповідно, в людини, яка досягла віку 42 років, може трапитися така ж (або схожа) подія в житті, яка була в 21 рік. І на прикладі біографій різних людей автор розкриває ці загальні закономірності. Мені (через свій вік) ще поки важко відстежити та проаналізувати ці співпадіння, але це, безумно, цікаво. Трохи важко було читати про те, що відбувається з людьми напередодні смерті (теж на прикладі біографій). Але це життя. Книга вчить приймати смерть, розуміти її, як початок іншого життя.

Ще трохи здивувало ставлення деяких літніх людей до державного пенсійного забезпечення (нагадаю, що це книга зарубіжного автора) – деякі пенсіонери вважали несправедливим отримання пенсій від держави, оскільки це були гроші не за виконану ними роботу, тому вони йшли на різні соціальні роботи, аби «відпрацювати» пенсію.

У цілому, книга цікава, але деякі філософські розмірковування були дещо складними для мене. Однак приклади біографій конкретних людей і стиль викладу привертали увагу.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.