Гарпер Лі “Вбити пересмішника”

Суцільне задоволення від читання!

Прекрасні діалоги, цікаві персонажі, тонкий гумор, а головне – надзвичайна людяність, якою пронизана книга.
Події, що описані в романі (досить серйозні і навіть трагічні), передаються через призму сприйняття маленької дівчинки і двох хлопчаків – її брата і друга. В маленькому містечку на Півдні США іде судовий процес над молодим чорношкірим чоловіком, якого, як адвокат, захищає Атикус – батько дітей. Дітям нелегко зрозуміти, чому громада завжди стоїть на боці білих, навіть якщо ці білі – покидьки, чому про їхнього тата відзиваються погано тільки за те, що він став на захист невинного чорношкірого. Так, вони ще багато чого не розуміють, але здатні співпереживати і розрізняти, де справедливість, а де брехня, вміють відповідати за свої вчинки і відстоювати свої переконання.
Дітям пощастило, що їхнім батьком є Атикус, який ніколи не карає несправедливо, намагається відповісти на усі запитання, не прагне відгородити їх від неприємної інформації, адже вони – громадяни цього міста і мають право знати, що відбувається.
Переказувати зміст не хочеться, можу сказати тільки одне: роман настільки майстерно написаний, що я дивуюся, чому так довго відкладала його прочитання. Однозначно рекомендую всім!

п.13. Книга зі шкільної програми, яку я не читала

Опубліковано у Блоги,Книгоманія2017.