4

FLUENT IN 3 MONTHS challenge. #4

#musicfortonight #norsk #вільноза3місяці #fluentin3months
Як я примудрилась не подивитись серіал про вікінгів? (Чесно кажучи, останній серіал, який я дивилась, був “Всі жінки – відьми”, а, і. Доктор Хаус, перший сезон).

Рагнар Шкіряні Штани (таке було в нього прізвисько, майже як у Губки Боба) був данським правителем, але Скандинавія тоді жила кланами, а не націями, мови теж відрізнялися менше, ніж зараз. Коротше кажучи, цей Рагнар був той ще брутал, поліамурист і просто красавчег.

Пісня, кажуть, норвезькою. Я поки що нічого не розумію, але подивилась переклад і знайшла рядки поеми з давньоісландського рукопису Hávamál: “Худоба мре, близькі йдуть. Всі люди смертні. Тільки слава великих справ не загине”.

Першою дружиною Рагнара була славна воїтелька Лагерта. Вона йому і пошила ті модні шкіряні штани, він їх носив як оберіг. Думаю, це були особливі штани, варіації на тему пояса вірності. Особливо коли він йшов грабувати Париж. Ну, а потім в нього були інші дружини, вони йому магічних штанів не шили, й одного дня Рагнар загинув – його кинули у яму зі зміями. От сидів би біля своєї королеви. До речі, норвезькою “жінка” – kvinne. Нічого не нагадує? Queen. Той самий корінь)

Jeg er en kvinne.

Опубліковано у Блоги, Вільно з Тетяною Гордієнко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.