blog tg sajt

FLUENT IN 3 MONTHS challenge. #2

блог тані гордієнко
На фото – лютий 2009 року, я приймаю вітання з отриманням ступеню магістра на факультеті іноземних мов в університеті Турина (Італія). Диплом з відзнакою, а дипломна – про письменниць української Діаспори. Звісно, навчання повністю італійською, друга мова спеціалізації – англійська.

Італійську я почала вчити ще вдома, у 2002, адже для вступу у 2003 потрібно було мати рівень В2. Такий само рівень в мене був і з англійської (яку я вчила з 5-го класу). Сім років – достатній термін для того, аби розмовляти вільно, це достатньо навіть аби розмовляти так само вправно, як і рідною мовою, так само вправно, як і носії мови: виступати публічно, писати статті, обговорювати, ну, не знаю, філософію, наприклад. Але чи вистачить 3 місяці, щоб розмовляти вільно?

Поліглот Бенні Льюїс, метод якого я зараз випробую на собі “в прямому ефірі”, застерігає від надмірно завищених стандартів, які заважають, власне, говорити іншою мовою (о, якщо я не зможу вести богословські бесіди з носієм мови, то краще взагалі нічого не казати, та й не вчити, з рештою). Якщо під вільним володінням ви розумієте обговорення філософських питань та написання дипломних робіт, то, по-перше, замисліться: чи ви це вмієте рідною мовою?

По-друге, ні, вільно володіти мовою означає вміти висловлювати свої думки зі звичних для вас тем, розуміти носіїв мови, які не повинні уповільнювати або спрощувати свого мовлення, аби ви їх зрозуміли. Бенні орієнтує нас на рівень В2, але говорить, що ми можемо встановити собі інший зручний термін і іншу мету. Наприклад, не 3 місяці і В2, а 1 місяць і А2. А2 за 1 місяць – в це я вірю.

Як працювати на старті. Про цікавість до культури та людей, які вподобаною нами мовою розмовляють, все зрозуміло. (вподобано сторінку Visit Norway, візіт осло, візіт берген, візіт норзерн норвей і ще з десяток сторінок у ФБ). Як щодо інструментів? Вивчаючи італійську я тримала в руках купу жахливого, старого, погано зробленого навчального матеріалу (це я тепер розумію), але, вірите – для початку згодиться практично будь-що. Аби зрозуміти, як працює мова і як вимовляти слова, вам не потрібні дорогі курси й книжки.

Duolingo, наприклад. Простий сайт. Тітонька все вимовляє, є граматика в окремому віконечку. Дуже примітивні фрази типу: “Я є жінка?” чи “Що у них є?”. А, сайт англійською мовою, мені зручно і “подвійний удар”). Поки що зрозуміло, що в норвезькій є три роди, дієслова не відмінюються, складних звуків немає.
Я є Грут, коротше.

Опубліковано у Блоги, Вільно з Тетяною Гордієнко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.