Форма – неочікувана відвертість, зміст – відверта неочікуваність

15/52 Книга, в якій порушено майже всі 10 заповідей – #ФабулаКнигоманія2017_29

Юрій Винничук «Весняні ігри в осінніх садах»

Постійна пиятика, безперервний блуд та розбещення неповнолітніх, крадіжки автомобілів, бандитизм, невпинні побрехеньки головного героя, загравання зі смертю, богохульство, схиляння до самогубства – і це ще неповний «послужний» список цієї книжки. До речі, на неї варто було б поставити якісь вікові обмеження, але видавці про це, чомусь, не подбали.

Із того, що сподобалось – безперечно, «фірмова» Винничукова мова та цікава сюжетна лінія, яка десь на середині книжки все-таки продирається до читача крізь дикі непросвітні нетрі з безчисленних актів любощів. Чим ближче до розв’язки, тим на дальший план відходять всі ті сороміцькі сцени, а під завісу вони і взагалі стають поодинокими. Друга половина книжки читається одним духом в непереборному бажанні дізнатись нарешті відповідь: до яких все ж наслідків призведе те, що розпочалось із таємного листування оповідача з чарівною юною незнайомкою?

PS. За що особливо люблю твори Юрія Винничука – так це за їхню інтелектуальність. Попри все, в цій книжці дуже багато життєвої філософії, відсилок до літератури різних країн, цікаві факти з біографії видатних письменників, цитати античних мислителів, що робить читання ще й пізнавальним.

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_29 #іринастахурська

 

Дякую.

З повагою,

Ірина Стахурська

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.