Дзвінка Матіяш. Марта з вулиці Святого Миколая

#ФабулаКнигоманія2018  #FabulaBookMap_46

3/50

Це історія про дорослішання, про спроби самореалізуватися, знайти своє призначення і про пошуки контактів із оточуючим світом.

13-річна Марта ходить до школи і захоплюється малюванням. Її оточують цікаві й чуйні люди – батьки, які очікують поповнення в родині, подруга Капітоліна, учитель малювання пан Карл, працівниця благодійного фонду Марія, прикута до інвалідного візочка Поліна, хлопчики, які виявляють симпатію до Марти, хоча сама дівчина не першого разу бачить гарне в людях, і їй інколи треба багато часу, аби розібратися в людині. Марта прагне, у першу чергу, розібратися в собі, своїх почуттях, побачити власні життєві смисли в тому, що відбувається навколо: Марта ревнує батьків до братика, який ще не народився, але поступово проникається любов’ю до нього; Марта боїться образити однокласника Дениса, який виявляє симпатію до неї, і дає йому надії, але з часом знаходить у собі сили віддалитися; Марта ревнує свого вчителя до його нової обраниці Марії, але через тривалий проміжок часу дізнається історію її життя і отримує від Марії підтримку у складній ситуації. Марта шукає можливості виявити себе, зрозуміти, що в її житті дійсно важливе.

Історія цікава, але мені вона здалася дещо ідеалізованою: Марту оточують ідеальні люди, і сама вона близька до ідеалу. Думаю, мало хто в цій історії зможе побачити себе.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018,Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.