Дж. Р. Р. Толкін “Лист Ніггля” (“Leaf by Niggle”)

Хоч “Лист Ніггля” – не товста книга, а невеликий за обсягом твір, він однозначно вартий того, аби його прочитати, адже Толкіну вдалося у короткій притчі (філософській казці) сказати так багато важливого.
На самому початку твору автор називає свого героя “маленькою людиною”, але чи так це насправді? Імовірно, така характеристика відображає ставлення прагматичних містян до творця-перфекціоніста. Незалежно від власного бажання, Ніггл не може присвятити весь свій час творчості, він має співіснувати з іншими людьми. Через своє добре серце він постійно відгукується на прохання сусіда Періша, і тому не встигає за життя завершити роботу над Картиною, але вона продовжує жити і навіть стає реальною в іншому світі…
Кажуть, що цей твір автобіографічний, він відображає погляди і страхи автора. Тут багато роздумів про мистецтво як шлях до Бога, про співвідношення прагматичного і прекрасного, про людину як соціальну істоту, про очищення душі. Певно, це далеко не всі християнські та моральні аспекти, порушені у творі. Не сумніваюся, що кожен читач відшукає тут щось для себе. Бо справжнє мистецтво очищує та змінює не лише свого творця, а й того, хто намагається твір осягнути.

#ФабулаКнигоманія2017_17 #Книга, яку тобі рекомендували друзі

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.