Драма чи детектив?

Сьогодні я хочу поділитися враженнями від книги, яка вийшла друком у нашому видавництві ще у вересні. Зазвичай я читаю усі наші книги, але тоді майже одночасно вийшло одинадцять книг. І я відклала на потім дві з них (про другу я теж обов’язково напишу). Почну із захоплюючої детективної історії від Маргарити Хемлін.


2 з 52: Маргарита Хемлін «Дізнавач» («Фабула», 2016 р.) #ФабулаКнигоманія2017_37
На жаль, Маргарита Хемлін рано пішла з життя та не встигла стати відомою письменницею. Вона двічі номінувалась на «Букера», але так і не отримала премії. «Дізнавач» — один із номінантів.
Розповідь в романі ведеться від імені Михайла Цупкого, розвідника в минулому, який після повернення з війни працює дізнавачем у Чернігові. 1952 рік. Молоду єврейську жінку Лілію Горобчик знаходять мертвою на власному подвір’ї. Цупкий починає розслідування цієї справи і не зупиняється навіть тоді, коли вбивцю знаходять, а справу закривають. Бо життя Лілії виявляється не менш заплутаним, ніж подальші події з низкою персонажів, таємниць та інтриг.
Оповідь сподобалась і закрученим сюжетом з несподіваною розв’язкою, і відмінно прописаними образами героїв, і блискучою мовою діалогів, яка передає атмосферу невеличкого українського містечка того часу.
Чудовий психологічний детектив, історія звичайних людей, які намагаються існувати на руїнах того, що було їм дорого, розповідь про примирення та прощення. Рекомендую читати не тільки цінителям детективу, а й шанувальникам психологічного роману.
Моя оцінка: 9 з 10.
#ФабулаКнигоманія2017, #ФабулаКнигоманія2017_37 #юліясвятенко

Опубліковано у Блоги,Відгуки Юлії Святенко,Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.