Я ще та

Дан Лунгу. Я ще та комуністична баба!

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_33

39/50

Це легка іронічна книжка, у якій головна героїня згадує своє минуле, співставляє його з сьогоденням і намагається осмислити його з урахуванням сучасних умов життя та її досвіду.

Головна героїня Емілія Апостол пройшла непростий шлях: вона народилася в бідній селянській родині й усіма силами намагалася виїхати до міста; вступивши до технікуму, її мрія здійснилася. У місті вона вийшла заміж за Цуку, народила доньку Алісу і знайшла роботу в майстерні, що мала закордонні замовлення, тому у грошах і дефіциті Емілія не була обмежена. Більша частина життя Емілії припала на період правління комуністичної партії в Румунії.

Але з часом життя змінювалося: революція 1989 р. змінила політичний устрій країни та загострила соціально-економічні умови життя людей, що призвело до закриття майстерні та підприємства, де працювала Емілія, а її донька Аліса не бажала жити в Румунії, тому поїхала до Канади.

Згадки про колишнє життя і споглядання сучасних (непростих для Емілії) реалій стали причиною її підтримки комуністичної партії на нових виборах, через що вона неодноразово сперечалася із донькою. Згадкам минулого і переосмисленню життєвих цінностей і присвячена книга.

Мені здалося, що Емілія не стільки підтримувала комуністичну партію, скільки глибоко ностальгувала за молодістю та минулим, у якому вона дійсно була щаслива. Вона досягла всього, про що мріяла в дитинстві: мала гарну роботу, щасливу сім’ю і багато добрих та веселих друзів – і згадки про це робили її щасливішою. Саме за цим вона безмежно сумувала і без надії бажала повернути.

Книга написана жваво і з іронією. У тексті зустрічається багато жартів і ситуацій, що висміюють життя в країні до 1989 р. (про дефіцит, блат тощо). Деякі з них – дуже влучні, але деякі – анекдоти «з бородою», які я чула ще років 20 тому.

Загалом, книга сподобалася, читалася швидко і необтяжливо.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.