27591068_1889730718023909_1383236032_n

#КнижковийГороскоп

Овен
«Якщо допомагаєш вантажити воза, тебе можуть іноді, хоч і не завжди, на ньому підвезти».

 

Тілець

«Сьогодні на ньому не звичайна багряна мантія, а темно-пурпурова, оздоблена тонким білим мереживом, як у звичайного єпископа. Його зріст вражає. Його живіт, який по справедливості мав би належати людині менш рухомій,— просто ще одне свідчення його величавості;»

Близнюки.

«Вогонь згасає, остаточно дожеврівши у спопелілій колоді; кардинал, занурений у спогади, встає й особисто штурхає її ногою. Стоїть, задумливо крутячи персні на руці. Потім струшує головою й каже:

— Довгий день. Їдьте додому. І не пускайте йоркширців у свої сни.»

 Рак.

«Колись давно, у незапам’ятні часи, жив на світі грецький цар, у якого було тридцять три дочки. Кожна з цих дочок виросла бунтаркою і вбила свого чоловіка. Здивований тим, що виростив таких заколотниць, але не бажаючи нищити власну плоть і кров, царствений батько вигнав їх зі своїх володінь, посадив на корабель без керма і пустив по морю».

 Лев.

«Річ у тім, що король знає: його справа не зовсім законна. Знає, але не хоче знати. Переконав сам себе, що ніколи не був одружений, отже, тепер може одружитися. Скажімо так: йому вдалося переконати свою волю, але не свою совість».

Діва.

«Як гостролист зеленіє

І не скидає листя свого,

Так і я — зрадить не смію

Даму серця мого».

Терези.

«Будь-яку небезпечну думку треба так обкласти жартівливими виправданнями, щоб вона стала м’якою і нешкідливою, як подушки, на яких ви сидите».

Скорпіон.

«Поїздка загнала всі палацові інтриги і чвари в тісний простір, обмежений міськими стінами. Мандрівники, як карти в колоді, щільно притиснуті один до одного, але їхні паперові очі нічого не бачать».

 Стрілець.

«Я вічно перекладаю, думає він: якщо не з мови на мову, то з людини на людину. З Анни на Генріха. З Генріха на Анну. У ті дні, коли він так потребує співчуття, а вона колеться, мов

реп’ях. У ті часи — а вони таки бувають,— коли він довго проводжає поглядом іншу жінку, а вона простежує за ним і втікає до своїх покоїв».

Козеріг.

«Босонога Діана кладе стрілу на лук. Біла лань спостерігає за нею, виглядаючи з-за гілок. Він залишає записку з наказами наглядачу: Стрілу зробити золотою. Усіх богинь — темноокими».

Водолій.

«Коли вони дістаються Тауера, з-за хмар виходить сонце. Темзу немов охоплює полум’я. Генріх дочікується, поки Анна зійде на берег, вітає її без церемоній, палким поцілунком, відкидає поли королівського плаща, демонструючи Англії її живіт».

Риби

«Король має два тіла. Перше існує в межах його фізичного єства; його можна виміряти, що нерідко проробляє Генріх: його талію, його литки, інші частини. Друге — його королівський двійник, безтілесний, нестримний, невагомий, здатний перебувати в кількох місцях одразу».

Опубліковано у #КнижковийГороскоп.