Богомил Райнов. Тайфуны с ласковыми именами. Умирать – в крайнем случае

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_7

47/50

До книги входять два шпигунські романи про пригоди болгарського розвідника Еміля Боєва, такого собі Джеймса Бонда, адже його вирізняють неймовірна цілеспрямованість, витривалість і тонке вміння прорахувати ситуацію на багато кроків уперед. До того ж, він красивий, сильний і розумний, подобається жінкам і вдало цим користується. У мене навіть склалося враження, що автор смакує, насолоджується «крутизною» головного героя – настільки яскраво він описаний.

У романі «Тайфуны с ласковыми именами» Еміль Боєв протягом тривалого часу живе у Швейцарії під вигаданим ім’ям та намагається знайти списки шпигунів-зрадників. Роман здався мені досить повільним, адже дуже багато пустих деталей, сюжет зовсім нединамічний, не інтригує і тягнеться довго.

Роман «Умирать – в крайнем случае» значно цікавіший, динамічніший і більш захопливий. Цього разу Еміль Боєв опиняється в Англії і вимушений намацувати і проробляти контакти, що ведуть до незаконного трафіку забороненого товару з Азії до Європи. Неодноразово головний герой опиняється на крок від смерті і заново починає життя, і кожного разу його витончений розум і кмітливість, геніальний дар переконання і акторський талант допомагають йому вижити.

В обох романах описується протистояння різних спецслужб світу, але цього небагато, і пропаганда зовсім не заважає читанню. Мене більше спантеличила нерозбірливість головного героя у стосунках із жінками, його безпринципність, що інколи прямим чином призводила до вбивства людей.

Загалом, я не надто вражена цими шпигунськими романами. Можливо, у свій час, коли вони вийшли (твори були написані в 1976-1977 рр.), вони і здавалися захопливими, але зараз є і цікавіша альтернатива.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.