Андреас Штайнгьофель. Середина світу

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_26

30/50

Це історія про становлення особистості і пошук щастя.

Одного березневого дня 17-річна вагітна американка на ім’я Глясс прибула до невеличкого містечка в Німеччині до своєї сестри. Майже біля самого містечка у Глясс починаються перейми, і вона народжує близнят. Згодом з’ясовується, що сестра Глясс померла, і вона залишається у її будинку з двома новонародженими дітьми. Про життя Глясс, її сина Філа та доньки Діани, а також їхніх друзів і йде мова в романі.

Кожен з героїв незвичайний, непередбачуваний, зі своїм розуміння щастя. Глясс знаходить втіху у звабленні чоловіків, які так швидко змінюють один одного, що Філ та Діана не можуть згадати їхні імена. Мешканці містечка вважають Глясс легковажною жінкою та байдужою матір’ю, але багато жінок ходить до Глясс за життєвими порадами. Діана – надзвичайно егоїстична, але чутлива дівчина, яка ховається в собі, як у мушлі. Філ – розумний хлопець, закоханий у свого однокласника, намагається достукатися до серця матері та сестри.

Книга охоплює період життя героїв тривалістю майже у вісімнадцяти років, і їхнє сьогодення перемежовується зі спогадами з минулого, що приховує певні таємниці стосунків у родині.

Враження від книги різні. З одного боку, дивує, що серед героїв достатньо людей із нетрадиційною сексуальною орієнтацією (у книзі маркування 16+). Але з іншого боку, мені сподобалися розмірковування героїв стосовно людського щастя: почуваючись нещасною, людина чекає від інших людей тільки поганих вчинків і сварок, ображає, вживає огидні слова, які потім чують і вживають її діти, так само нещасні.

Цікава й неоднозначна історія.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.