А.Чехов «Острів Сахалін»

«Острів Сахалін» читав герой трилогії Харукі Муракамі «1Q84».

«Острів Сахалін» — дорожні замітки, зроблені Антоном Чеховим за результатам його подорожі на острів у 1890 році. Перебуваючи там, письменник зробив величезний об‘єм роботи, наприклад, провів перепис населення, проаналізував умови життя каторжних, осмислив причини невдалої колонізації острова і вказав на безліч кричущих помилок у системі господарювання на Сахаліні.
Взагалі, твір не для вразливих натур. Холодні, тошнотворно брудні тюрми, неймовірно бідні хатинки вільнопоселених, жорсткі природні умови, хвороби, розбій, лінощі, голод, апатія і абсолютна безвихідь — ось основні складники сахалінського життя. Здається, вижити в таких умовах нереально. А люди якось жили. Я постійно нагадувала собі, що це документальный твір, і описане — правдиві задокументовані факти, і від цього ставало ще страшніше. Здається нереальним, що все відбувалося лише трошки більше століття назад. Суцільна дикість!
Колись давно, у старших класах, коли я із захопленням перечитала майже усього Чехова, «Острів Сахалін» мені не пішов — було нудно. Зараз я прочитала цей твір із великою цікавістю. Ще раз довела сама собі, що кожна книга має прийти в життя людини в правильний час.

П.43. Книга, яку читав головний герой іншої книги

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.