Серія “Бестселер”

гофман

Еліс Гофман (1952) — американська письменниця, котра отримала світову відомість завдяки роману «Практична магія» (1996), який було покладено в основу однойменного фільму режисера Гріффіна Данна з Ніколь Кідман і Сандрою Баллок у головних ролях.

Майбутня знаменитість народилася в Нью-Йорку і виросла на Лонг-Айленді. Після закінчення школи в 1969 році вступила до університету Адельфі, де отримала ступінь бакалавра мистецтв, а потім ступінь магістра мистецтву Стенфордському університеті. Сім’я Еліс Гофман має українське коріння (за жіночою лінією).

Свій перший роман «Під владою»(1977) Гофман написала у віці 21 року, ще будучи студенткою Стенфордського університету. Її літературний наставник, професор і відомий письменник Альберт Герар допоміг їй опублікувати цей твір у літературному журналі «Fiction». Потім вона отримала роботу у видавництві «Doubleday», яке згодом опублікувало ще дві її книги. Обдарований і плідний прозаїк, Еліс Гофман подарувала читачам близько тридцяти яскравих і захопливих романів, три збірки оповідань і вісім книжок для дітей і підлітків. Практично всі її книги відзначаються вигадливими іронічними сюжетами, містять елементи магії й контактів із потойбічним світом. Наразі вони перекладені двадцятьма мовами і налічують понад сотню видань.

Крім того, перу письменниці належать сценарії таких чудових фільмів, як «День незалежності» (1983), «Річковий король» (2005) і «Аквамарин» (2006).

Charles+Belfoure+Headshot

Чарльз Белфор (1954) народився в США, в сім’ї американця і польської емігрантки. Дитинство його пройшло в передмісті Балтимора. В 1983 році він закінчив Інститут Пратта — один із провідних навчальних закладів США в галузі мистецтва, дизайну й архітектури, а потім отримав ступінь магістра в Колумбійському університеті. Дипломований історик, спеціаліст із охорони пам’ятників, автор кількох монографій, Бельфор врешті-решт звернувся до художньої прози, і його дебютний роман «Паризький архітектор» (2013) несподівано для самого автора опинився у списках бестселерів і став одним із фіналістів престижної Дублінської літературної премії.

За словами самого письменника, він ніколи не брав уроків літературної майстерності й відчував неабиякі сумніви, починаючи працювати над своєю книгою, поки не дізнався, що такий уславлений автор, як Джон Грішем, який також не мав літературної школи, постійно користувався своїми юридичними знаннями, працюючи над книгами. Саме таким чином Чарльз Белфор розпорядився своїм колишнім досвідом архітектора й мистецтвознавця. Серед найважливіших книг, які його надихали, автор називає, перш за все, «Повелителя мух» Вільяма Голдінга, а також романи Томаса Гарді.

Dinah-Jefferies-April-2014

Діна Джеффріс (1948) — британська романістка, котра опублікувала чотири романи й велику кількість коротких оповідань. Народилася в Малайзії, де й провела перші дев’ять років життя. Після переїзду до Англії навчалася в Бірмінгемському коледжі мистецтв, а потім закінчила університет Ольстера, де спеціалізувалася на англійській літературі.

Подальша доля майбутньої письменниці складалась непросто. Ще під час навчання в коледжі народився її старший син Джеймі, однак Діна не залишилась із батьком дитини і згодом вийшла заміж  за Джона Оуена, на той час рок-музиканта. Обидва вели богемне життя, деякий час навіть жили в комуні хіпі в Суффолку, певний час Діна прожила в Італії як компаньйонка заможної літньої аристократки. Розлучившись із Оуеном, вона почала викладати літературу в школі Дарлінгтон-Хол, де й зустріла Річарда Джеффріса, з яким вони згодом одружилися.

Сімейна трагедія перевернула життя Діни Джеффріс: її чотирнадцятирічний син загинув, повертаючись із школи на мопеді. Здавалося, що життя зайшло в глухий кут, і лише праця над першим романом «Розділені», який вийшов друком у 2013 році, дала змогу письменниці опанувати себе й подолати депресію.

Та найбільший успіх приніс Діні Джеффріс другий роман — «Дружина чайного плантатора» (2015), який протягом 16 тижнів очолював список бестселерів за версією британської газети «Санді Таймс».

Нині письменниця живе у Глостерширі в колі сім’ї, закінчуючи працювати над романом «Перед дощами» — про життя в Індії у 30-ті роки минулого століття.

Ellen Marie Waseman

Еллен Марі Вайсман народилась і виросла в Тримайл Бей, невеликому селі на півночі штату Нью-Йорк. Навчалась в одній із останніх у США шкіл, де учні всіх класів тулилися в одному невеликому приміщенні. Уже тоді проявилася її любов до читання і вигадування історій. Жива й безпосередня уява дівчинки населяла кожний  куточок у її близькому та далекому оточенні таємничими істотами — монстрами, викрадачами дітей, привидами та вампірами. У підлітковому віці Еллен зачитувалася книгами Стівена Кінга, Діна Кунца та Енн Райс. За її словами, вона завжди думала, що в її першому романі йтиметься про паранормальні явища та різноманітні жахіття, насправді ж виявилося, що їй, попри всі намагання, важко уявити собі щось більш моторошне, ніж те, що відбувалося під час Другої світової війни.

В оточенні Еллен не було професійних літераторів, їй ніде було брати уроки майстерності, але в епоху Інтернету ця проблема розв’язується ще простіше: пошуки в Мережі привели її до Вільяма Ковальські, письменника і сценариста, автора бестселерів, котрий став її редактором, учителем, наставником і другом. Завдяки цій людині Еллен завершила працю над «Сливовим деревом» і спізнала смак літературного успіху.

А роман і справді виявився чудовим: у 2013 році критики «Publisher’s Weekly» і «New York Journal of Books» присвоїли йому найпрестижнішу п’ятизіркову номінацію, а в рейтингу «Historical Fiction Bestseller on Amazon» книга зайняла першу позицію.

 

Опубліковано у Автори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.