Маргарита Хемлін

хемлин

Маргарита Хемлін (1960—2015) — чудовий прозаїк, уродженка Чернігова. Дитячі роки її пройшли в Україні. В 1985 році закінчила Літературний інститут ім. Горького й залишилася в Москві. Працювала в ЖЕКу, посудомийкою у кафе, потім — у видавництві журналу «Фізкультура і спорт», у відділі культури «Незалежної газети», у відділі мистецтва газети «Сегодня», редактором відділу політики в журналі «Итоги», шеф-редактором Дирекції оформлення ефіру на Першому каналі телебачення (1996—2007).

Дебютувала в прозі в 2007 році циклом оповідань і повістей «Прощання єврейки» в журналі «Знамя». Успішний дебют було відзначено щорічною премією журналу і премією «Глобус». Перша ж книга Маргарити — збірка оповідань «Жива черга» — увійшла до короткого списку премії «Велика книга» (2008). За нею були романи  «Клоцвог» (короткий список премії «Російський Букер» у 2010 році), «Крайній» (номінант премії «Велика книга» в 2011 році) і «Дізнавач» (номінація на премію «Велика книга» і короткий список премії «Російський Букер» у 2013 році, спеціальна премія «Інспектор НОС» (2014) за кращий пострадянський детектив.

І важливий момент — на запитання, про що написано її роман «Дізнавач», письменниця завжди відповідала коротко і виразно: «Про кохання».

Опубліковано у Автори.