фаррер

Клод Фаррер

Клод Фаррер (справжнє ім’я Фредерік-Шарль Баргон, 1876—1957) — зірка французької літератури першої третини 20 століття. Морський офіцер, який миттєво посунув визнаних метрів і надовго заволодів увагою мільйонів читачів. Набув величезного життєвого досвіду, був знавцем культури Південно-Східної Азії, тривалий час жив у Французькому Індокитаї, Східному Китаї, Кореї, Манчжурській державі, Туреччині, Японії. Під час Першої світової війни командував французьким контрміноносцем «Лейтенант Боррі» і в одній із артилерійських дуелей на морі отримав серйозне поранення. Разом із тим, чудово знав світське життя свого часу — як у Парижі, так і у французьких колоніях, і своє прізвисько «рафінований письменник-моряк» носив не дарма. Лише у двадцяті роки минулого століття Клод Фаррер остаточно розпрощався з морем і присвятив решту життя літературі.
А 6 травня 1932 року на відкритті книжкового ярмарку в Парижі письменник, який опинився між президентом Франції Полем Думером і його убивцею — російським емігрантом Павлом Горгуловим, спробував зупинити терориста й був поранений двома кулями в руку.
1905 року Клод Фаррер став третім в історії лауреатом надзвичайно престижної Гонкурівської премії за роман «Цивілізовані», а в 1935 році — першим моряком, якого було обрано членом Французької академії. Літературна спадщина Клода Фаррера — захоплюючі пригодницькі й еротико-психологічні романи, атмосферуяких просякнуто «бодлерівським» романтизмом.

Опубліковано у Автори.