Дональд Річард

Дональд Річард «Дон» Делілло

Дональд Річард «Дон» Делілло (1936) — видатний американський письменник-постмодерніст. Народився в Бронксі (Нью-Йорк) у сім’ї італійських імігрантів. Закінчив Фордхемський університет у 1958 році. В юності Делілло зовсім не цікавився письменницьким ремеслом доти, поки не почав працювати на автостоянці, де він приохотився до читання. Після університету працював у рекламній сфері, потім — копірайтером в агентстві «Ogilvy & Mather». Перше оповідання письменника «Ріка Йордан» було опубліковане в 1960 році в літературному журналі «Епоха».
У 1964-му Делілло облишив працювати й почав писати свій перший роман «Americana», який було надрукованолише в 1971 році. Критики стримано похвалили книгу — та й по всьому. Наприкінці 70-х він прожив кілька років у Греції, де написав роман «Імена» (1982). Його книги не мали широкого визнання до публікації «Білого шуму» (1985), який того ж року було удостоєно Національної книжкової премії США. Масовий успіх прийшов до письменника після публікації «Вивороту світу» (1997). У 2006 році «Нью-Йорк Таймс» включила одразу три романи письменника — «Терези», «Білий шум» та «Виворіт світу» до списку найкращих американських книг за останні 25 років.
Завдяки «Вивороту світу» Делілло в 1997 роцізнову став фіналістом Національної книжкової премії США, рік потому — фіналістом Пулітцерівської премії, а в 2000 році його було нагороджено за цей твір медаллю Вільяма Діна Хоуеллса, яку один раз на п’ять років присуджує Американська академія мистецтві літератури за видатні творчі досягнення.

Опубліковано у Автори.